Stal Świdnica - strona nieoficjalna

Piłkarze przeszkoleni z pierwszej pomocy

• autor: admin, 2014-04-19 13:42

Pierwsza grupa piłkarzy Polonii-Stali Świdnica przeszła kurs pierwszej pomocy. Zajęcia z grupą seniorów i juniorów poprowadził ratownik medyczny Rafał Iwański, który przygotował naszych zawodników na różnego rodzaju boiskowe zdarzenia wymagające błyskawicznej reakcji.

W nawiązaniu do ostatniego tragicznego zdarzenia, jakie miało miejsce na Ukrainie, nasi piłkarze postanowili pokazać, że oprócz grania w piłkę, pragną się także edukować i dbać zarówno o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, jak i pozostałych zawodników znajdujących się na boisku. Ich szybka reakcja i pomoc może naprawdę uratować komuś życie. Przypomnijmy, że 31 marca doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia w meczu ligi ukraińskiej pomiędzy Dniepro Dnipropietrowsk a Dynamem Kijów. W 22. minucie Oleg Gusiew padł na murawę po zderzeniu z bramkarzem Dnipro. Życie uratował mu zapewne zawodnik drużyny przeciwnej Jaba Kankana, który błyskawicznie podbiegł do leżącego na boisku Olega i wyciągnął mu język z gardła tamujący przepływ powietrza.

Szkolenie dla piłkarzy Polonii-Stali Świdnica przeprowadził ratownik medyczny Rafał Iwański, wszystkie osoby, czy też kluby sportowe chętne do zorganizowania podobnego szkolenia mogą dzwonić na jego numer kontaktowy - 697-818-876.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.